Jaké výhody očekávat od nábytku z masivu?

Jedním z fenoménů, který charakterizuje dnešní uspěchanou dobu, je přesun nábytku do kategorie spotřebního zboží. Pro řadu lidí znamená nákup nábytku cestu do velkého obchodního domu globálního nábytkářského řetězce a výběr některého unifikovaného produktu vyrobeného téměř jistě z překližky či lamina.

Takový koncept má na trhu jistě své místo, ti, kteří se nespokojí s průměrem a mainstreamem, budou ale hledat jinde.

Nábytek z masivu

Masivní dřevo je přírodní materiál, který sloužil k výrobě nábytku prakticky odjakživa. A dodnes se jedná o první volbu pro každého, komu jde o skutečnou kvalitu. Masivní nábytek lze použít v interiéru i exteriéru a v obou případech nabídne svému majiteli celou řadu výhod.

Nábytek z masivu totiž není jen spotřební zboží, představuje skutečnou hodnotu, která je schopná přetrvat staletí.

nábytek z masivu - stůl

Výhody nábytku z masivního dřeva

Jako první výhodu dřevěného nábytku z masivu v porovnání s dalšími materiály je nutné zmínit vysokou odolnost a dlouhou životnost. Dobře vyrobený masivní jídelní stůl může sloužit několika generacím a na jeho stabilitě a pevnosti to nebude vůbec znát.

Z toho plyne i další výhoda nábytku z masivu. I když se může zdát zpočátku jako drahý, z dlouhodobého hlediska se jedná o dobrou investici. Zatímco pro stůl z dřevotřísky půjdete během života hned několikrát, stůl z masivu si koupíte jeden.

Není náhodou, že se z kusů masivního nábytku stávají po letech starožitnosti, jež jsou aukční domy schopné vydražit za horentní sumy. Dřevo je totiž jedinečný a nadčasový materiál. Jeho přirozená krása se s časem neztrácí, naopak vystupuje na povrch čím dál tím zřetelněji.

Dřevo v čase pracuje, získává nové odstíny a je jedinečné svojí vůní i na dotek. Díky tomu, že žádné dva kusy nejsou stejné, je navíc každý kus masivního nábytku nenapodobitelný originál.

masivní stůl

V neposlední řadě je třeba zmínit opravitelnost dřeva v případě poškození a široké možnosti povrchových úprav. Nábytek z masivu tak může mít přesně tu podobu, jakou od něj požadujete. Krom toho není problém ošetřit jej tak, aby přestál výzvy, které na něj klade venkovní prostředí. Také zahradní nábytek z masivu je proto skvělou volbou.

A protože je masivní dřevo materiálem čistě přírodním, spolehnout se můžete i na jeho zdravotní nezávadnost, nenajdete v něm žádné chemické látky používané jako pojiva pro dřevotřísku. Žádný problém nepředstavuje ani pro alergiky.

Co je pro nábytek z masivu důležité?

Vysoká přidaná hodnota, kterou v podobě masivního nábytku získáte, nesouvisí pouze se dřevem jako takový, ale i s prací a péčí, kterou se mu dostalo od lidí, kteří jej zpracovali. Výběr toho nejvhodnějšího dřeva, správné sušení i dokonale kvalitní zpracování… to vše je nedílnou součástí nadčasové hodnoty opravdu kvalitního dřevěného nábytku.

Hledáte-li nábytek, který je více než jen deskou, na kterou si pokládáte talíře, plochou, na kterou uléháte nebo krabicí, do níž dáváte svoje oblečení, je masiv jednoznačnou volbou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení