Únorová akce! Doprava ZDARMA na vše až do zaplnění kapacity!

Jak vybrat jídelní stůl

Jídelní stůl si člověk nekupuje každý den. Je to jeden z nejdůležitějších kusů nábytku v každé domácnosti. Kdo by nechtěl mít doma krásný masivní stůl, co bude dělat radost na celý život. Rádi vás provedeme cestou výběru nového stolu.  

Kovová konstrukce jídelního stolu

Dřevěný jídelní stůl je možné vyrobit z různých materiálů a jejich vhodnou kombinací. U nás používáme designově vyladěné pevné ocelové nohy, které nesou poctivou dubovou či jasanovou masivní desku silnou 40-42 mm a máme k tomu opravdu dobré důvody. Kovová podnož má atraktivní vzhled, je pevná a houževnatá. V případě stěhování je možné kovové nohy z dubové desky jednoduše odšroubovat a následně znovu spojit bez jakéhokoliv lepení či vrtání.

✔️ Tip: Prověřte si, jaký spojovací materiál je u jídelního stolu použit. Uchycení pomocí závrtných matic a šroubů je pevnější než vruty a je opakovatelné bez ztráty kvality. Při sestavení našeho nového stolu také není třeba něco vrtat či měřit!

Materiál desky masivního stolu

Poctivý dubový masiv je nestárnoucí klasika. Jako zajímavá alternativa dubového dřeva je jasanové dřevo. Jeho trvanlivost a pevnost se vyrovná dubu, jasan je však dokonce o něco tvrdší, zatím je v našich končinách trošku nedoceněný. Dub i jasan je velmi tvrdé dřevo s nádhernou kresbou a velmi příjemné na dotek. Není tedy žádné překvapení, že tvoříme nábytek především z dubu a jasanu. Na výběr nabízíme rustikálně sukovité desky, nebo vybíráme desky s méně suky. Desky našich výrobků vyrábíme z výběrového sušeného řeziva. Nekupujeme desky od překupníků, kde není možné zaručit původ a kvalitu takového polotovaru. Výhodou správně ošetřeného masivního stolu je nadstandardní životnost, snadná údržba a možnost jednoduché renovace. Náš dubový nebo jasanový jídelní stůl vám bude sloužit mnoho desítek let!

✔️ Tip: Neslevujte ze svých představ a neutrácejte za stoly z dřevotřísky, lamina či dřevěných desek o síle 3 cm a méně. V budoucích letech se to projeví na jejich snížené kvalitě a nemožnosti renovace.

Design stolu

V nabídce máme několik různých typů dřevěných jídelních stolů, které se liší zejména designem kovových podnoží. Některé podnože jsou lehce extravagantní, jiné spíše nenápadné. Každému vyhovuje a líbí se něco jiného. Kovové podnože nabízí díky pevnosti široké možnosti designových tvarů a lahůdek, což nám jiný materiál neumožní

✔️ Tip: Hledejte a inspirujte se! Když najdete podobný typ stolu u více výrobců, pak takový stůl ztrácí punc originality a časem se okouká. Chtějte svůj styl, který není na každém kroku. Chtějte mít doma opravdový majstrštych ;-)

➡️ Inspirujte se našimi masivními jídelními stoly!

Rozměry jídelního stolu

Uvádíme tabulku délky stolů a ideální počet osob pro opravdu pohodlný oběd. Hlavním limitem velikosti industriálního jídelního stolu však bude prostor interiéru, do kterého stůl pořizujeme. 

  • 140 - 170 cm: 2-4 osoby komfort + 2 z čela
  • 180 - 190 cm: 4-6 osob komfort + 2 z čela
  • 200 - 220 cm: 6-8 osob komfort + 2 z čela
  • 230 - 250 cm: 8-10 osob komfort + 2 z čela
  • 260 - 300 cm : 10 až 16 osob komfort

✔️Tip: Jestliže máte doma dostatek místa, kupte velký stůl (180-200cm, případně více). I když se může na první pohled zdát velký, z praxe víme, že ho vždy využijete :-)

Velikosti stolů a sezení

Vyrábíme poctivé české masivní jídelní stoly za férové ceny.

Jestliže máte dotaz, nebo potřebujete poradit, který stůl nejvíce vyhovuje vašim potřebám, napište nám e-mail nebo zavolejte. Rádi s vámi potřeby a přání zkonzultujeme. 

Majstrštych - nábytek na celý život!