Jak vybrat jídelní stůl

Jídelní stůl si člověk nekupuje každý den. Je to jeden z nejdůležitějších kusů nábytku v každé domácnosti. Kdo by nechtěl mít doma krásný stůl, co bude dělat radost na celý život. Rádi vás provedeme cestou výběru nového stolu.  

Kovová konstrukce stolu

Stůl je možné vyrobit z různých materiálů a jejich vhodnou kombinací. U nás používáme designově vyladěné pevné ocelové nohy, které nesou poctivou dubovou masivní desku silnou 40 mm a máme k tomu opravdu dobré důvody. Kovová podnož má atraktivní vzhled, je pevná a houževnatá. V případě stěhování je možné kovové nohy z dubové desky jednoduše odšroubovat a následně znovu spojit bez jakéhokoliv lepení či vrtání.

✔️ Tip: Prověřte si, jaký spojovací materiál je u jídelního stolu použit. Uchycení pomocí závrtných matic a šroubů je pevnější než vruty a je opakovatelné bez ztráty kvality. Při sestavení našeho nového stolu také není třeba něco vrtat či měřit!

Materiál desky stolu

Poctivý dubový masiv je nestárnoucí klasika, dub je velmi tvrdé dřevo s nádhernou kresbou a velmi příjemné na dotek. Není tedy žádné překvapení, že tvoříme nábytek především z dubu. Na výběr nabízíme rustikálně sukovité desky, nebo vybíráme desky s méně suky. Desky našich výrobků vyrábíme z výběrového sušeného dubového řeziva. Nekupujeme desky od překupníků, kde není možné zaručit původ a kvalitu takového polotovaru. Výhodou správně ošetřeného dubového stolu je nadstandardní životnost, snadná údržba a možnost jednoduché renovace.  Náš dubový stůl vám bude sloužit mnoho desítek let!

✔️ Tip: Neslevujte ze svých představ a neutrácejte za stoly z dřevotřísky, lamina či dřevěných desek o síle 3 cm a méně. V budoucích letech se to projeví na jejich snížené kvalitě a nemožnosti renovace.

Design stolu

V nabídce máme několik různých typů stolů, které se liší zejména designem kovových podnoží. Některé podnože jsou lehce extravagantní, jiné spíše nenápadné. Každému vyhovuje a líbí se něco jiného. Kovové podnože nabízí díky pevnosti široké možnosti designových tvarů a lahůdek, což nám jiný materiál neumožní

✔️ Tip: Hledejte a inspirujte se! Když najdete podobný typ stolu u více výrobců, pak takový stůl ztrácí punc originality a časem se okouká. Chtějte svůj styl, který není na každém kroku. Chtějte mít doma opravdový majstrštych ;-)

➡️ Inspirujte se našimi jídelními stoly!

Rozměry stolu

Uvádíme tabulku délky stolů a ideální počet osob pro opravdu pohodlný oběd. Hlavním limitem velikosti stolu však bude prostor interiéru, do kterého stůl pořizujeme. 

  • 140 - 170 cm: 2-4 osoby komfort + 2 z čela
  • 180 - 190 cm: 4-6 osob komfort + 2 z čela
  • 200 - 220 cm: 6-8 osob komfort + 2 z čela
  • 230 - 250 cm: 8-10 osob komfort + 2 z čela
  • 260 - 300 cm : 10 až 16 osob komfort

✔️Tip: Jestliže máte doma dostatek místa, kupte velký stůl (180-200cm, případně více). I když se může na první pohled zdát velký, z praxe víme, že ho vždy využijete :-)

Velikosti stolů a sezení

Vyrábíme poctivé české designové jídelní stoly za férové ceny.

Jestliže máte dotaz, nebo potřebujete poradit, který stůl nejvíce vyhovuje vašim potřebám, napište nám e-mail nebo zavolejte. Rádi s vámi potřeby a přání zkonzultujeme. 

Majstrštych - nábytek na celý život!