Odstíny olejových nátěrů dřevěných desek

Všechny naše produkty nakonec natíráme dvěma nátěry tvrdého voskového oleje od firmy OSMO, které považujeme za špičku v ochraně interiérových dřevin. Voskové oleje OSMO jsou mimořádně odolné pro trvalé zatížení a chrání masivní desku proti běžnému poškození. Povrch dřeva ošetřený tvrdým voskovým olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru, potu i slinám a je příjemný na dotyk. Navíc je rezistentní vůči kávě, vínu a cole. A samozřejmě je zcela nezávadný.

Na výběr nabízíme aktuálně tyto odstíny:

  • Bezbarvý matný 3262 - dřevo po jeho aplikaci velmi nepatrně zežloutne, na jeho povrchu není patrný žádný film, působí přirozeně. Aplikuje se 2x vrstva tohoto oleje. 
  • Bezbarvý hedvábný polomatný 3232 - olej způsobí tzv "mokrý efekt", dřevo po jeho aplikace lehce zežloutne. Na povrchu je patrný lehce lesklý film. Aplikuje se 2x vrstva tohoto oleje.
  • Naturální matný Effekt 3041 - olej je vhodný pro uchování původního světlého odstínu dřeva s lehounce bílým nádechem. Aplikuje se 1x vrstva Effekt 3041 a 1x vrstva bezbarvý matný 3262.
  • Transparentní bílý 3240 - olej způsobí studenější, lehce nabělený odstín dřeva. Aplikuje se 1x vstva transparentní bílý 3240 a 1x vrstva bezbarvý hedvábný polomatný 3232.
  • Transparentní černý 3590 - dřevěný povrch je tónován černým mořidlem, které je rozleštěno, zůstane zachována kresba dřeva. Aplikuje se 1x vrstva mořidlo 3590 černá a 1x vrstva bezbarvý hedvábný polomat 3232.
  • Intenzivní černý 3590 - dřevěný povrch je tónován černým mořidlem. Aplikuje se 1x vrstva mořidlo 3590 černá a 1x vrstva bezbarvý hedvábný polomat 3232.
  • Barevný odstín na přání - jestliže jste si nevybrali z našich standardních odstínů, máte možnost si nechat na svůj nábytek aplikovat jakýkoliv odstín z nabídky mořidel OSMO. Každou barvu je možné nanášet jako transparentní (zůstane zachována kresba dřeva) nebo intenzivní. V galerii najdete barevnou paletu mořidel, případně je ke stažení zde: OSMO olejove-moridlo.

Nejčastěji používané jsou bezbarvý polomatný (3232) a bezbarvý matný (3262) olej. Naturální matný Effekt nebo bílý zvažte v případě, že máte rádi původní, studenější odstín dřeviny. Černé odstíny se skvěle hodí do světlejších interiérů a je možné je zajímavě kombinovat s různě barevnými kovovými podnožemi.

 Chcete vidět olejové nátěry raději v reálu na vzorcích dřeva? ➡️ Objednejte si sadu 7 vzorků v našem e-shopu.

V případě koupě nábytku do 1 měsíce Vám cenu vzorků odečteme z nákupní ceny Vašeho nábytku!