ZDARMA doprava, výnos a montáž pro všechny objednávky nad 20.000 Kč až do vyčerpání kapacity!

Odstíny olejových nátěrů dřevěných desek

Všechny naše interiérové produkty nakonec natíráme dvěma nátěry tvrdého voskového oleje od firmy OSMO, které považujeme za špičku v ochraně interiérových dřevin. Voskové oleje OSMO jsou mimořádně odolné pro trvalé zatížení a chrání masivní desku proti běžnému poškození. Povrch dřeva ošetřený tvrdým voskovým olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru, potu i slinám a je příjemný na dotyk. Navíc je rezistentní vůči kávě, vínu a cole. A samozřejmě je zcela nezávadný.

Základní odstíny

Nejčastěji používané jsou tvrdé voskové oleje bezbarvý mat (3062) a bezbarvý polomat (3032). Naturální matný Effekt (3041) zvažte v případě, že máte rádi původní, studenější odstín dřeviny. Na obě strany desek aplikujeme 2 vrstvy vybraného nátěru.

  • bezbarvý mat 3062 - dřevo po jeho aplikaci jemně zežloutne, na jeho povrchu není patrný žádný film, působí přirozeně. 
  • bezbarvý hedvábný polomat 3032 - olej způsobí tzv "mokrý efekt", dřevo po jeho aplikace lehce zezlátne. Na povrchu je patrný lehce lesklý film. 
  • natural Effekt mat 3041 - olej je vhodný pro uchování původního světlého odstínu dřeva s lehounce bílým nádechem. 

Základní odstíny nátěrů_1

Pigmentované nátěry - moření

Dřevěný povrch je tónován mořidlem, které je rozleštěno, zůstane zachována kresba dřeva. Aplikuje se 1x vrstva mořidla dle výběru a 2x vrstva bezbarvý mat 3062. 

Mořidla OSMO - Majstrštych 3

DIO © Majstrštych - drásaný industriální olej - speciální olejová úprava

Jedná se o naši speciální úpravu černého oleje OSMO 3590 a nanášení dle unikátní metody © Majstrštych Design. Po aplikaci má dřevo nenapodobitelný rustikální vzhled a získá zajímavý industriální nádech a patinu.

Chcete vidět olejové nátěry raději v reálu na vzorcích dřeva? ➡️ Objednejte si sadu vzorků v našem e-shopu.

V případě koupě nábytku do 1 měsíce Vám cenu vzorků odečteme z nákupní ceny Vašeho nábytku!