Jídelní stůl DropČeská pošta a Toptrans doprava zdarma do 31.5.2024!

Odstíny olejových nátěrů dřevěných desek

Všechny naše interiérové produkty nakonec natíráme dvěma nátěry tvrdého voskového oleje od firmy OSMO, které považujeme za špičku v ochraně interiérových dřevin. Voskové oleje OSMO jsou mimořádně odolné pro trvalé zatížení a chrání masivní desku proti běžnému poškození. Povrch dřeva ošetřený tvrdým voskovým olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru, potu i slinám a je příjemný na dotyk. Navíc je rezistentní vůči kávě, vínu a cole. A samozřejmě je zcela nezávadný.

Obsah článku

Základní odstíny

Nejčastěji používané jsou tvrdé voskové oleje bezbarvý mat (3062) a bezbarvý polomat (3032). Naturální matný Effekt (3041) zvažte v případě, že máte rádi původní, studenější odstín dřeviny. 

  • bezbarvý mat 3062 - dřevo po jeho aplikaci jemně zežloutne, na jeho povrchu není patrný žádný film, působí přirozeně. Aplikují se dvě vrstvy na obě strany desky.
  • bezbarvý hedvábný polomat 3032 - olej způsobí tzv "mokrý efekt", dřevo po jeho aplikace lehce zezlátne. Na povrchu je patrný lehce lesklý film. Aplikují se dvě vrstvy na obě strany desky.
  • natural Effekt mat 3041 - olej je vhodný pro uchování původního světlého odstínu dřeva s lehounce bílým nádechem. Aplikuje se 1x Effekt 3041 a druhý nátěr 1x 3062 mat.

Základní odstíny nátěrů OSMO

Pigmentované nátěry - moření

Dřevěný povrch je tónován mořidlem, které je rozleštěno, zůstane zachována kresba dřeva. Aplikuje se 1x vrstva mořidla dle výběru a 2x vrstva bezbarvý mat 3062. 

Mořidla OSMO - Majstrštych 3

Chcete vidět olejové nátěry raději v reálu na vzorcích dřeva? ➡️ Objednejte si sadu vzorků v našem e-shopu.

V případě koupě nábytku do 1 měsíce Vám cenu vzorků odečteme z nákupní ceny Vašeho nábytku!

Zpět do obchodu