Rádce

Jaké dřevo a jeho úpravu vybrat?

Neslevujeme ze svých hodnot a nábytek tvoříme pouze z nejkvalitnějšího dostupného dřeva. Po zkušenostech používáme pro naše stoly a další interiérové výrobky zejména dubové a jasanové dřevo. Masivní dřevěné desky vyrábíme na dílně z výběrového sušeného řeziva z místních lesů s trvale udržitelným hospodařením a certifikátem PEFC odpovědného lesnictví. Díky tomu je každý kus s odpovědností a pečlivě vyrobený originál. Nekupujeme desky od překupníků, kde není možné zaručit původ a kvalitu takového polotovaru. Výhodou správně vyrobeného a ošetřeného masivního nábytku je nadstandardní životnost, snadná údržba a možnost jednoduché renovace. Náš industriální nábytek vám bude sloužit mnoho desítek let!

Obsah článku

Typ a sukovitost dřeva

V naší výrobě pracujeme nejčastěji s dubovým a jasanovým dřevem. Obě dřeviny se vyznačují nadstandardní tvrdostí s nádhernou kresbou a vysokou životností.

Dub sukovitý / rustikální - jedná se o dubovou desku, v níž může být větší množství suků různé velikosti. Deska působí velmi přirozeně. Suky jsou tmeleny nejčastěji tmavým tmelem.

Dub sukovitý/rustikální

Dub s menším množstvím suků - vybíráme dřevo s menší množstvím suků, ve dřevě však mohou být malá očka a suky, které jsou tmeleny světlým nebo tmavým tmelem. Nejedná se o však o bezsukovité dřevo. V případě zájmu o desku bezsukovitou nás kontaktujte pro individuální nabídku (standardně 10-15% navýšení ceny).

Dub málo sukovitý

Jasan výrazné letokruhy vytvářejí krásnou originální kresbu. Tvrdostí se vyrovná dubu, jeho dřevo obsahuje výrazně méně suků. Dřevo je pevné, tvrdé, houževnaté a z našich dřevin nejpružnější. Oproti dubu má světlejší, sametovější odstín s tmavšími pruhy středového dřeva.

Jasan

Povrchová úprava dřeva - kartáčováný nebo hladký povrch

Kartáčování je speciální finální úprava desky pomocí kartáčovací brusky. Dochází k tzv. vykartáčování měkčích vláken mladšího dřeva, tvrdší vlákna naopak zůstanou. Touto úpravou můžeme dosáhnout prokreslenějšího povrchu a vytvořit na dřevě hezkou strukturu.

Zvláště dubové a jasanové dřevo je na kartáčování ideální, po této úpravě získává opravdu krásný a nenapodobitelný vzhled. Na dotek dřevo získává příjemný mělký reliéf s lehce patrným vrásněním cca 0,5mm. Vzhled a struktura kartáčovaných stolů také promíjí drobné škrábance. Tedy z našeho pohledu je tato úprava nejen hezká, ale navíc i praktická. Hladký povrch je ovšem také velmi hezký a hodí se tam, kde nechceme zdůrazňovat strukturu dřeva. Hladký povrch je také vhodný pro pracovní stoly, nebo psaní domácích úkolů. 

Hrana masivní desky

Hranu masivní desky je možné upravit do požadované podoby, nabízíme u většiny výrobků následující varianty:

  • Kolmá hrana - deska je zaříznuta pod kolmým úhlem. Hrany a rohy jsou zabroušeny frézou cca 2mm, aby nebyly ostré.
  • Přírodní hrana - podélná strana desky po obou krajích kopíruje původní přírodní tvar desky, je mírně zvlněná a nepravidelná. Z čela je deska kolmá a hrany jsou zbroušené.
  • Zkosená hrana - deska je zespodu zešikma seříznuta, v horní části je ponecháno cca 5-7mm původní kolmé hrany. Hrany a rožky jsou zabroušeny frézou, aby nebyly ostré.
  • Zesílená hrana - deska je po celém svém obvodu zesílena na dvojnásobek svojí tloušťky, to znamená na 8 cm. Dřevěná léta na sebe vizuelně navazují.

Standardní hrana desky z naší výroby je kolmá, působí čistým a moderním dojmem. Další variantou je ponechání přírodního tvaru a "zvlnění" okraje desky dle okraje rostlého stromu. Jestliže chcete, aby deska stolu působila jemnějším a elegantním dojmem, pak zvolte zkosenou hranu desky. Zesílená hrana desky je ideální, pokud chcete naopak zdůraznit dominanci stolu.

Ošetření dřeva - olejový nátěr

Desky natíráme dvěma nátěry bezbarvého tvrdého voskového oleje od firmy OSMO. Voskový olej desku perfektně chrání proti běžnému poškození a zvýrazní přirozenou strukturu dřeva. Povrch dřeva ošetřený tvrdým voskovým olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Navíc je odolný vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny.

Na výběr máme tyto nátěry:

  • Bezbarvý mat 3062
  • Bezbarvý hedvábný polomat 3032
  • Natural Effekt mat 3041
  • Mořené odstíny (bílá, stříbrně šedá, grafit, havana, jatoba, koňak, tabák, černá)

➡️Jaký je mezi nimi rozdíl? Podívejte se do našeho článku věnovaného odstínům.

Základní odstíny nátěrů OSMO Majstrštych

Jakost

Více o jakostech všech našich komponentů zde.

Odstíny olejových nátěrů dřevěných desek

Všechny naše interiérové produkty nakonec natíráme dvěma nátěry tvrdého voskového oleje od firmy OSMO, které považujeme za špičku v ochraně interiérových dřevin. Voskové oleje OSMO jsou mimořádně odolné pro trvalé zatížení a chrání masivní desku proti běžnému poškození. Povrch dřeva ošetřený tvrdým voskovým olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru, potu i slinám a je příjemný na dotyk. Navíc je rezistentní vůči kávě, vínu a cole. A samozřejmě je zcela nezávadný.

Obsah článku

Základní odstíny

Nejčastěji používané jsou tvrdé voskové oleje bezbarvý mat (3062) a bezbarvý polomat (3032). Naturální matný Effekt (3041) zvažte v případě, že máte rádi původní, studenější odstín dřeviny. Na obě strany desek aplikujeme 2 vrstvy vybraného nátěru.

  • bezbarvý mat 3062 - dřevo po jeho aplikaci jemně zežloutne, na jeho povrchu není patrný žádný film, působí přirozeně. 
  • bezbarvý hedvábný polomat 3032 - olej způsobí tzv "mokrý efekt", dřevo po jeho aplikace lehce zezlátne. Na povrchu je patrný lehce lesklý film. 
  • natural Effekt mat 3041 - olej je vhodný pro uchování původního světlého odstínu dřeva s lehounce bílým nádechem. 

Základní odstíny nátěrů OSMO

Pigmentované nátěry - moření

Dřevěný povrch je tónován mořidlem, které je rozleštěno, zůstane zachována kresba dřeva. Aplikuje se 1x vrstva mořidla dle výběru a 2x vrstva bezbarvý mat 3062. 

Mořidla OSMO - Majstrštych 3

DIO © Majstrštych - drásaný industriální olej - speciální olejová úprava

Jedná se o naši speciální úpravu černého oleje OSMO 3590 a nanášení dle unikátní metody © Majstrštych Design. Po aplikaci má dřevo nenapodobitelný rustikální vzhled a získá zajímavý industriální nádech a patinu.

Chcete vidět olejové nátěry raději v reálu na vzorcích dřeva? ➡️ Objednejte si sadu vzorků v našem e-shopu.

V případě koupě nábytku do 1 měsíce Vám cenu vzorků odečteme z nákupní ceny Vašeho nábytku!

Jak vybrat jídelní stůl

Jídelní stůl si člověk nekupuje každý den. Je to jeden z nejdůležitějších kusů nábytku v každé domácnosti. Kdo by nechtěl mít doma krásný masivní stůl, co bude dělat radost na celý život. Rádi vás provedeme cestou výběru nového stolu.

Obsah článku

Kovová konstrukce jídelního stolu

Dřevo je náš Majstrštych

Dřevěný jídelní stůl je možné vyrobit z různých materiálů a jejich vhodnou kombinací. U nás používáme designově vyladěné pevné ocelové nohy, které nesou poctivou dubovou či jasanovou masivní desku silnou 40-42 mm a máme k tomu opravdu dobré důvody. Kovová podnož má atraktivní vzhled, je pevná a houževnatá. V případě stěhování je možné kovové nohy z dubové desky jednoduše odšroubovat a následně znovu spojit bez jakéhokoliv lepení či vrtání.

Tip

Prověřte si, jaký spojovací materiál je u jídelního stolu použit. Uchycení pomocí závrtných matic a šroubů je pevnější než vruty a je opakovatelné bez ztráty kvality. Při sestavení našeho nového stolu také není třeba něco vrtat či měřit!

Materiál a desky masivního stolu

Dřevo je náš Majstrštych

Poctivý dubový masiv je nestárnoucí klasika. Jako zajímavá alternativa dubového dřeva je jasanové dřevo. Jeho trvanlivost a pevnost se vyrovná dubu, jasan je však dokonce o něco tvrdší, zatím je v našich končinách trošku nedoceněný. Dub i jasan je velmi tvrdé dřevo s nádhernou kresbou a velmi příjemné na dotek. Není tedy žádné překvapení, že tvoříme nábytek především z dubu a jasanu. Na výběr nabízíme rustikálně sukovité desky, nebo vybíráme desky s méně suky. Desky našich výrobků vyrábíme z výběrového sušeného řeziva. Nekupujeme desky od překupníků, kde není možné zaručit původ a kvalitu takového polotovaru. Výhodou správně ošetřeného masivního stolu je nadstandardní životnost, snadná údržba a možnost jednoduché renovace. Náš dubový nebo jasanový jídelní stůl vám bude sloužit mnoho desítek let!

Tip

Neslevujte ze svých představ a neutrácejte za stoly z dřevotřísky, lamina či dřevěných desek o síle 3 cm a méně. V budoucích letech se to projeví na jejich snížené kvalitě a nemožnosti renovace.

Design stolu

Dřevo je náš Majstrštych
Dřevo je náš Majstrštych
Dřevo je náš Majstrštych
Dřevo je náš Majstrštych

V nabídce máme několik různých typů dřevěných jídelních stolů, které se liší zejména designem kovových podnoží. Některé podnože jsou lehce extravagantní, jiné spíše nenápadné. Každému vyhovuje a líbí se něco jiného. Kovové podnože nabízí díky pevnosti široké možnosti designových tvarů a lahůdek, což nám jiný materiál neumožní.

PROHLÉDNOUT NAŠE JÍDELNÍ STOLY

Tip

Hledejte a inspirujte se! Když najdete podobný typ stolu u více výrobců, pak takový stůl ztrácí punc originality a časem se okouká. Chtějte svůj styl, který není na každém kroku. Chtějte mít doma opravdový majstrštych ;-)

Rozměry jídelního stolu

Uvádíme tabulku délky stolů a ideální počet osob pro opravdu pohodlný oběd. Hlavním limitem velikosti industriálního jídelního stolu však bude prostor interiéru, do kterého stůl pořizujeme.

ROZMĚR POČET OSOB
40 - 170 cm 2-4 osoby komfort + 2 z čela
180 - 190 cm 4-6 osob komfort + 2 z čela
200 - 220 cm 6-8 osob komfort + 2 z čela
230 - 250 cm 8-10 osob komfort + 2 z čela
260 - 300 cm 10 až 16 osob komfort

Tip

Jestliže máte doma dostatek místa, kupte velký stůl (180-200cm, případně více). I když se může na první pohled zdát velký, z praxe víme, že ho vždy využijete :-)

Karel Vejchodský
Karel Vejchodský Majitel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Produkty

Jak vybrat velikost stolu

Jak vybrat správnou velikost jídelního stolu podle počtu osob: průvodce pro ideální uspořádání

Účelné a pohodlné jídlo za jídelním stolem je základní součástí společného rodinného či přátelského času. Správná velikost jídelního stolu hraje klíčovou roli v tom, jak se hosté u stolu cítí a jak pohodlně se kolem něj pohybují. Zvážení rozměrů a tvaru stolu podle počtu osob je zásadní pro vytvoření příjemného a funkčního prostředí.

Podle čeho vybrat správnou velikost?

Tvar jídelního stolu

Tvar jídelního stolu hraje významnou roli při jeho výběru, a to zejména v kontextu ergonomie a vhodnosti pro daný prostor.

Obdélníkový stůl

Obdélníkový stůl je nejběžnějším tvarem a nabízí dostatek prostoru i pro větší počet osob. Jeho tvar usnadňuje praktické usazení a pohyb kolem stolu. Při výběru obdélníkového stolu je důležité brát v úvahu délku a šířku  stolu, aby se zajistilo pohodlné posezení pro všechny hosty.

Kulatý stůl

Na druhou stranu kulatý stůl je často ideální pro menší místnosti, protože nevyžaduje tolik prostoru jako obdélníkový stůl. Jeho kompaktní design také umožňuje stejný kontakt mezi všemi hosty u stolu, což může přispět k příjemné atmosféře během jídla.

Oba tvary mají své výhody - obdélníkový stůl poskytuje více místa pro usazení a komfort pro větší skupiny, zatímco kulatý stůl je vhodnější pro menší prostory a umožňuje snazší interakci mezi hosty. Při výběru tvaru jídelního stolu je důležité vzít v úvahu nejen počet osob, ale také prostorové možnosti vašeho interiéru.

Velikost obdélníkového jídelního stolu

Když přemýšlíme o vhodné velikosti obdélníkového jídelního stolu, je nezbytné zvážit nejen jeho délku a šířku, ale také dostatečný prostor kolem něj. Standardní šířka jídelního stolu se obvykle pohybuje mezi 90 až 100 cm. Tato šířka je klíčová pro zajištění komfortního posezení bez pocitu stísnění.

 Doporučené velikosti jídelních stolů 

Počet osob Velikost kulatého jídelního stolu (průměr) Velikost obdélníkového jídelního stolu (délka x šířka)
2 80-90 cm 120 x 80 cm
4 90-100 cm 130-150 x 90 cm
6 110-130 cm 160-180 x 90 cm
8 140-150 cm 180-200 x 90 cm
10 160-170 cm 210-240 x 100 cm
12 a více 180 cm 250-300 x 100 cm

Stůl pro 2-3 osoby

Pro 2 až 3 osoby doporučujeme minimální rozměr stolu kolem 120 cm x 75- 80 cm, což umožňuje dostatek prostoru pro každého sedícího. V případě okamžité potřeby je u takového stolu možné posadit i více osob. Z naší nabídky můžeme pro tuto velikost stolu doporučit následující výrobky: 

Stůl pro 4-6 osob

Pro komfortní usazení 4-6 osob se doporučuje délka kolem 160 cm x 90 cm, což umožní volnější a pohodlnější posezení.

Stůl pro 6-8 osob

Pro skupiny 6-8 osob jsou komfortní rozměry stolu přibližně 180-200 cm x 90 cm a více, což zajistí dostatečný prostor a pohodlí pro všechny hosty.

Stůl pro 10 osob

Pro skupiny 10 a více osob jsou komfortní rozměry stolu přibližně 230-250 cm x 100 cm.

Velikost kulatého jídelního stolu

Stůl pro 4 - 6 osob

Pro kulatý stůl se často uvádí, že pro 4 až 6 osob by minimální průměr měl být kolem 120-130 cm.

Stůl pro 6 - 8 osob

Pro skupiny 6 až 8 osob se doporučuje průměr kolem 150 cm až 160 cm pro optimální pohodlí během stolování.

 

Vybrat správnou velikost jídelního stolu není jen otázkou počtu osob, ale také prostoru, který máte k dispozici a preferencí designu. Více o výběru stolu se dozvíte také v našem článku Jak vybrat jídelní stůl. Věnování pozornosti těmto faktorům při výběru jídelního stolu může výrazně zlepšit zážitek ze společného stolování.

Často kladené otázky

Kolik lidí se vejde ke stolu?

Pro 2 až 3 osoby poskytuje dostatečný prostor menší stůl s rozměry kolem 120 x 80 cm.  Avšak pro 4 osoby by komfortní rozměry jídelního stolu měly být spíše kolem 140 x 90 cm, což umožní pohodlnější posezení. Pro skupinu 6 osob doporučujeme stůl alespoň o rozměrech 160 x 90 cm. Pro skupiny 7- 8 osob jsou komfortní rozměry obdélníkového stolu přibližně 200 x 90 cm a více, což zaručuje dostatek místa a pohodlí pro všechny přítomné. Pro skupiny 8 až 10 osob jsou doporučené rozměry obdélníkového stolu přibližně 220-250 x 100 cm. 

Pokud se jedná o kulatý stůl, pro 1 až 2 osoby je ideální stůl s průměrem kolem 80 - 90 cm. Pro 4 až 6 osob je minimální průměr kolem 120 cm, pro komfortní usazení by průměr takového stolu mohl mít 140 cm. Pro skupiny 6 až 8 osob se doporučuje průměr kolem 150 - 180 cm. Výběr správné velikosti jídelního stolu je zásadní pro to, aby se všichni hosté cítili pohodlně a měli dostatek místa pro příjemné stolování bez pocitu stísnění.

Jak daleko stůl od stěny?

Obecně platí, že mezi zadní stranou židlí a stěnou by měl být dostatečný prostor pro pohodlný pohyb a průchod. Doporučuje se ponechat za židlemi alespoň 80 - 90 cm prostoru, aby se zajišťoval plynulý pohyb a snadný přístup k židličkám pro sednutí.

Toto doporučení může být různé v závislosti na konkrétních podmínkách a potřebách daného interiéru. V menších místnostech může být rozumnější umístit stůl blíže ke stěně, avšak s ohledem na to, aby bylo stále dostatek prostoru pro průchod a pohodlné sezení a používání židlí. Větší prostor mezi stůlem a stěnou může vytvořit dojem volnosti a otevřenosti. Zajímavou alternativou k židlím u stěny jsou praktické jídelní lavice, které navíc můžete designově ladit s jídelním stolem.

Jakou velikost stolu bych měl vybrat pro malou jídelnu?

Při výběru jídelního stolu pro malou jídelnu je klíčové najít rovnováhu mezi funkčností a reálnými možnostmi využití prostoru. Kulatý stůl je často vhodnější pro menší prostory, protože jeho tvar umožňuje lepší pohyb kolem něj. Pro malé jídelny se doporučuje stůl s průměrem kolem 90 - 100 cm, což poskytuje dostatečný prostor pro 2 až 4 osoby a zároveň nezabírá zbytečně moc místa. V případě obdélníkového tvaru stolu je vhodné volit rozměry 120 x 80 cm nebo 140 x 90 cm, což umožňuje pohodlné posezení i pro menší skupiny a zároveň minimalizuje ztrátu prostoru v malé místnosti. Důležité je také vzít v úvahu možnost případného prodloužení stolu pro příležitostné přidání dalších hostů, k čemuž mohou posloužit naše přídavné desky Hrdlička.

O kovových nohách a spojení se dřevem

Industriální nábytek je možné vyrobit z různých materiálů. My jsme přesvědčeni o skvělé kombinaci kovových nohou a poctivé masivní desky a nedáme na ni dopustit. Kov neboli černou ocel jsme pro nosnou konstrukci našich výrobků zvolili z mnoha, pro nás pádných důvodů:

  • ocel je prověřený a v interiéru prakticky nezničitelný materiál
  • kovové části nábytku přináší atraktivní vzhled do moderního i rustikálního interiéru. Nabízí opravdu široké možnosti barevného provedení od "klasiky" matně černé, přes bílou až po extravagantně barevné kousky
  • díky pevnosti a houževnatosti svárů ocel poskytuje široké možnosti designových tvarů a lahůdek, které jiný materiál neumožní
  • jsme schopni docílit nadprůměrně pevného spojení se dřevěnou částí pomocí vhodného spojovacího materiálu. U nábytku, kde se počítá s demontáží používáme výhradně závrtné matice (popis níže)
  • v případě stěhování či nutnosti přemístění je možné kovové části z nábytku jednoduše odmonovat a následně znovu spojit bez jakéhokoliv lepení, vrtání či řezání
  • zafrézované kovové profily jsou ideální k vyztužení dřevěných desek z důvodu zamezení nadměrného průhybu (velmi dlouhé jídelní stoly či atypické podnože)

Ocelové prvky svařujeme nejčastěji metodou CO2 a pohledové sváry metodou TIG. Poctivé svary zaručují nerozbitnost bytelnost následného výrobku.

Povrchová úprava ocelových prvků, tzv. komaxitové lakování v peci

Kovové nohy putují do průmyslové práškové lakovny. Zde dojde speciální pistolí a pomocí statické elektřiny k nanesení barvy na kovové části ve formě prášku. Po rovnoměrném nanesení se ocel vypeče v obrovské peci na vysokou teplotu 180-190 C. Prášek se teplem roztaví, připeče se na ocelový povrch a po vychladnutí utvoří velmi kvalitní povrch. Tento způsob lakování má mnohem lepší vlastnosti, kvalitu a vzhled než klasické stříkání či natírání. Lak našich kovových částí je nejčastěji matný s jemnou strukturou.

Barva kovových podnoží

V základní nabídce u výrobků najdete na výběr z následujích barevných odstínů:

  1. nejoblíbenější černá barva matná RAL 9005
  2. elegantní bílá matná RAL 9010
  3. industriální bezbarvý matný lak, který zachová původní surový odstín oceli včetně oxidace kovu, broušení či svárů a jiných zdánlivých "nedokonalostí"
  4. jiná barva RAL na přání ze vzorníku RAL - https://www.vzornikral.cz/ - prosím napište do objednávky RAL číslo odstínu, který byste si přáli a my Vám obratem sdělíme možnosti a případný příplatek, standardně jde o 500Kč.

Pevné spojení kovových nohou se dřevěnou deskou se nesmí podcenit

Kovové nohy se dají k dřevěným masivním deskám přichytit různými způsoby. V případě nábytku, u kterého je předpoklad demontáže, používáme výhradně závrtné matice a šrouby. Matice jsou zafrézovány do desky a tvoří v ní pevný závit, ke kterému se následně přišroubuje podnož. Uchycení pomocí šroubů je pevnější než vruty a je opakovatelné. Tento způsob uchycení oceníte hlavně během první montáže, a také během stěhování, kdy se dá podnož lehce odmontovat a poté zase přimontovat bez ztráty kvality a nutnosti vrtání.

Našim stolům je prostě jedno, kolikrát je odšroubujete a zase přišroubujete, drží pořád stejně dobře a kvalitně. Vruty používáme jen u tenkých desek pro některé menší konferenční, odkládací stolky a jiné výrobky, u kterých se nepředpokládá demontáž, a které k vám posíláme již zkompletované.

Kovové výztuhy v dřevěných deskách

U některých výrobků používáme kovové výztuhy, jež jsou do desky zafrézovány ze spodní strany. Kovové výztuhy ve dřevěných deskách přinášejí řadu výhod, zejména pokud jde o prevenci průhybu a zajištění stability desky. Tyto výztuhy se frézují do masivních dřevěných desek a slouží k posílení struktury desky, čímž se minimalizuje riziko deformací a vychýlení pod tíhou a zátěží. Kovové výztuhy jsou vyráběny z ocelových plátů, které jsou pevně zafrézované do dřevěné desky. Díky této pevné integraci je jejich účinnost a spolehlivost zajištěna na dlouhou dobu bez potřeby údržby.

 

➡️ Inspirujte se našimi jídelními a konferenčními stoly!

Majstrštych - nábytek na celý život!

Jak správně pečovat o nábytek

Náš nábytek je složen z kovových a dřevěných částí, každá si zaslouží občasnou péči.

Kovové části stačí jednou za čas přetřít suchým či vlhkým hadrem, v případě potřeby použijte naředěnou mýdlovou vodu. Jinak nic nepotřebuje.

Masivní dřevěnou část chraňte před vlhkostí a přímým teplem, jako jsou radiátory nebo kamna. Nevystavujte dřevo dlouhodobému působení vody a vodních par. Dřevěné části můžete přetírat vlhkým hadříkem, případně lehce naředěnou mýdlovou vodou. Doporučujeme dřevo udržovat čistícím přípravkem Majstrštych, který je vyvinut speciálně na údržbu ploch natřených OSMO oleji. Čistící přípravek můžete zakoupit u nás v e-shopu.

Voskové oleje OSMO jsou mimořádně odolné pro trvalé zatížení a chrání masivní desku proti běžnému poškození. Povrch dřeva ošetřený tvrdým voskovým olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru, potu i slinám a příjemný na dotyk. Navíc je rezistentní vůči kávě, vínu a cole. A samozřejmě je zcela nezávadný.

 

6 položek celkem
Zpět do obchodu