Jak vyrábíme

Video placeholder

Jak vyrábíme

Podívejte se, jak vzniká po ptácích pojmenovaný nábytek. Od nápadu až po uhnízdění Ledňáčka nebo Orla u vás doma.

Inspirace

01 Inspirace

Začíná to nápadem. Designérku Petru inspiruje funkcionalismus, trendy v designu nábytku a interiéry zákazníků. Návrh kreslí a propočítává tak, aby byl estetický a především funkční.

3D model

02 3D model

Návrh si bere do parády konstruktér Michal. Z tužky na papíře vykouzlí 3D model a poradí si s technickými záludnostmi. Výsledkem jsou konstrukční výkresy pro přesnou výrobu jednotlivých částí nábytku.

Výroba kovových podnoží

03 Výroba kovových podnoží

Jdeme do výroby! Náš nábytek poznáte podle poctivě svařených ocelových komponent, takže vydrží věky. Ocel svařujeme nejčastěji metodou CO2 a pohledové svary metodou TIG.

Výběr dřeva a výroba masivní desky

04 Výroba masivní desky

Práce se dřevem je ta nejkrásnější. Řezáním, frézováním a broušením se surové dřevo promění v krásnou desku. Právě ji budete obdivovat nejčastěji – třeba při každém usednutí za stůl. Musí být pevná, houževnatá a vydržet věky. Proto vybíráme tvrdé vysušené dřevo z lokálních lesů.

Povrchová úprava celokovových prvků

05 Povrchová úprava kovů

Ocelové prvky putují do práškové lakovny. Pomocí statické elektřiny na ně speciální pistolí naneseme barvu ve formě prášku. Po rovnoměrném nanesení barvy ocel vypečeme v obří peci na teplotu 180-200°C. Prášek se teplem připeče na ocel a po vychladnutí vytvoří velmi kvalitní povrch. Výsledný lak má mnohem lepší vlastnosti a vzhled, než klasické stříkání či natírání.

Povrchová úprava dřeva

06 Povrchová úprava dřeva

Broušení či kartáčování, to je oč tu běží. Preferujete-li desku s hladkým povrchem, obrousíme ji. Chcete vidět strukturu dřeva? Bereme do ruky speciální brusku a "kartáčujeme". Výsledkem je plastický a velmi příjemný povrch. Nakonec desku natřeme voskovým olejem značky Osmo. Odstín zdravotně nezávadného oleje pro děti i zvířata si zvolíte sami. Řekněte špíně sbohem, protože tahle deska ustojí vodu, víno, kakao, jídlo i další nečistoty.

Kompletace a výstupní kontrola

07 Kompletace a kontrola

Při kompletaci používáme nejvhodnější spojovací prvky pro daný typ nábytku. Budete se stěhovat? Bez obav, nábytek se zápustnými maticemi můžete opakově rozložit a zase složit. Na stabilitě ani kráse mu to neubere. Smontovaný kus zkontroluje a ocejchuje náš truhlář Petr.

Vysstavení rodného listu a expedice k vám domů

08 Rodný list a doručení

Nový nábytek, teď už Majstrštych, pečlivě balíme a odesíláme k vám domů. Některé výrobky dorazí zkompletované, jiné je potřeba sešroubovat. Informaci o tom, kolik vám dorazí krabic a jestli musíte vytáhnout šroubovák, najdete u každého produktu. Každý kus má také svůj rodný list s potvrzením o původu a tipy na údržbu.

Zpět do obchodu