Akce! Kartáčování všech výrobků bez příplatku až do konce ledna!

O kovových nohách a spojení se dřevem

Industriální nábytek je možné vyrobit z různých materiálů. My jsme přesvědčeni o skvělé kombinaci kovových nohou a poctivé masivní desky a nedáme na ni dopustit. Kov neboli černou ocel jsme pro nosnou konstrukci našich výrobků zvolili z mnoha, pro nás pádných důvodů:

✔️ ocel je prověřený a v interiéru prakticky nezničitelný materiál

✔️ kovové části nábytku přináší atraktivní vzhled do moderního i rustikálního interiéru. Nabízí opravdu široké možnosti barevného provedení od "klasiky" kovářské černé až po extravagantně barevné kousky

✔️ díky pevnosti a houževnatosti svárů ocel poskytuje široké možnosti designových tvarů a lahůdek, které jiný materiál neumožní

✔️ jsme schopni docílit nadprůměrně pevného spojení se dřevěnou částí pomocí vhodného spojovacího materiálu. U nábytku, kde se počítá s demontáží používáme výhradně závrtné matice (popis níže)

✔️ v případě stěhování či nutnosti přemístění je možné kovové části z nábytku jednoduše odmonovat a následně znovu spojit bez jakéhokoliv lepení, vrtání či řezání

✔️ zafrézované kovové profily jsou ideální k vyztužení dřevěných desek z důvodu zamezení nadměrného průhybu (velmi dlouhé jídelní stoly či atypické podnože)

Ocelové prvky svařujeme nejčastěji metodou CO2 a pohledové sváry metodou TIG. Poctivé sváry zaručují nerozbitnost bytelnost následného výrobku.

Kovové nohy putují do průmyslové práškové lakovny. Zde dojde speciální pistolí a pomocí statické elektřiny k nanesení barvy na kovové části ve formě prášku. Po rovnoměrném nanesení se ocel vypeče v obrovské peci na vysokou teplotu 180-190 C. Prášek se teplem roztaví, připeče se na ocelový povrch a po vychladnutí utvoří velmi kvalitní povrch. Tento způsob lakování má mnohem lepší vlastnosti, kvalitu a vzhled než klasické stříkání či natírání. Lak našich kovových částí je nejčastěji matný s jemnou strukturou.

Barva kovových nohou

V základní nabídce u výrobků najdete na výběr z následujích barevných odstínů:

  1. nejoblíbenější černý lak matný RAL 9005
  2. elegantní odstín slonová kost matná RAL 1013
  3. industriální bezbarvý matný lak, který zachová původní surový odstín oceli včetně oxidace kovu, broušení či svárů a jiných zdánlivých "nedokonalostí"
  4. jiná barva RAL na přání ze vzorníku RAL - https://www.vzornikral.cz/ - prosím napište do objednávky RAL číslo odstínu, který byste si přáli a my Vám obratem sdělíme možnosti a případný příplatek

Kovové nohy se dají k dřevěným masivním deskám přichytit různými způsoby. V případě nábytku, u kterého je předpoklad demontáže, používáme výhradně závrtné matice a šrouby. Matice jsou zafrézovány do desky a tvoří v ní pevný závit, ke kterému se následně přišroubuje podnož. Uchycení pomocí šroubů je pevnější než vruty a je opakovatelné. Tento způsob uchycení oceníte hlavně během první montáže, a také během stěhování, kdy se dá podnož lehce odmontovat a poté zase přimontovat bez ztráty kvality a nutnosti vrtání.

Našim stolům je prostě jedno, kolikrát je odšroubujete a zase přišroubujete, drží pořád stejně dobře a kvalitně. Vruty používáme jen u tenkých desek pro některé menší konferenční, odkládací stolky a jiné výrobky, u kterých se nepředpokládá demontáž, a které k vám posíláme již zkompletované.

➡️ Inspirujte se našimi jídelními a konferenčními stoly!

Majstrštych - nábytek na celý život!