Jídelní stůl DropRozkládací jídelní stůl Drop s kovovou podnoží!

O kovových nohách a spojení se dřevem

Industriální nábytek je možné vyrobit z různých materiálů. My jsme přesvědčeni o skvělé kombinaci kovových nohou a poctivé masivní desky a nedáme na ni dopustit. Kov neboli černou ocel jsme pro nosnou konstrukci našich výrobků zvolili z mnoha, pro nás pádných důvodů:

  • ocel je prověřený a v interiéru prakticky nezničitelný materiál
  • kovové části nábytku přináší atraktivní vzhled do moderního i rustikálního interiéru. Nabízí opravdu široké možnosti barevného provedení od "klasiky" matně černé, přes bílou až po extravagantně barevné kousky
  • díky pevnosti a houževnatosti svárů ocel poskytuje široké možnosti designových tvarů a lahůdek, které jiný materiál neumožní
  • jsme schopni docílit nadprůměrně pevného spojení se dřevěnou částí pomocí vhodného spojovacího materiálu. U nábytku, kde se počítá s demontáží používáme výhradně závrtné matice (popis níže)
  • v případě stěhování či nutnosti přemístění je možné kovové části z nábytku jednoduše odmonovat a následně znovu spojit bez jakéhokoliv lepení, vrtání či řezání
  • zafrézované kovové profily jsou ideální k vyztužení dřevěných desek z důvodu zamezení nadměrného průhybu (velmi dlouhé jídelní stoly či atypické podnože)

Ocelové prvky svařujeme nejčastěji metodou CO2 a pohledové sváry metodou TIG. Poctivé svary zaručují nerozbitnost bytelnost následného výrobku.

Povrchová úprava ocelových prvků, tzv. komaxitové lakování v peci

Kovové nohy putují do průmyslové práškové lakovny. Zde dojde speciální pistolí a pomocí statické elektřiny k nanesení barvy na kovové části ve formě prášku. Po rovnoměrném nanesení se ocel vypeče v obrovské peci na vysokou teplotu 180-190 C. Prášek se teplem roztaví, připeče se na ocelový povrch a po vychladnutí utvoří velmi kvalitní povrch. Tento způsob lakování má mnohem lepší vlastnosti, kvalitu a vzhled než klasické stříkání či natírání. Lak našich kovových částí je nejčastěji matný s jemnou strukturou.

Barva kovových podnoží

V základní nabídce u výrobků najdete na výběr z následujích barevných odstínů:

  1. nejoblíbenější černá barva matná RAL 9005
  2. elegantní bílá matná RAL 9010
  3. industriální bezbarvý matný lak, který zachová původní surový odstín oceli včetně oxidace kovu, broušení či svárů a jiných zdánlivých "nedokonalostí"
  4. jiná barva RAL na přání ze vzorníku RAL - https://www.vzornikral.cz/ - prosím napište do objednávky RAL číslo odstínu, který byste si přáli a my Vám obratem sdělíme možnosti a případný příplatek, standardně jde o 500Kč.

Pevné spojení kovových nohou se dřevěnou deskou se nesmí podcenit

Kovové nohy se dají k dřevěným masivním deskám přichytit různými způsoby. V případě nábytku, u kterého je předpoklad demontáže, používáme výhradně závrtné matice a šrouby. Matice jsou zafrézovány do desky a tvoří v ní pevný závit, ke kterému se následně přišroubuje podnož. Uchycení pomocí šroubů je pevnější než vruty a je opakovatelné. Tento způsob uchycení oceníte hlavně během první montáže, a také během stěhování, kdy se dá podnož lehce odmontovat a poté zase přimontovat bez ztráty kvality a nutnosti vrtání.

Našim stolům je prostě jedno, kolikrát je odšroubujete a zase přišroubujete, drží pořád stejně dobře a kvalitně. Vruty používáme jen u tenkých desek pro některé menší konferenční, odkládací stolky a jiné výrobky, u kterých se nepředpokládá demontáž, a které k vám posíláme již zkompletované.

Kovové výztuhy v dřevěných deskách

U některých výrobků používáme kovové výztuhy, jež jsou do desky zafrézovány ze spodní strany. Kovové výztuhy ve dřevěných deskách přinášejí řadu výhod, zejména pokud jde o prevenci průhybu a zajištění stability desky. Tyto výztuhy se frézují do masivních dřevěných desek a slouží k posílení struktury desky, čímž se minimalizuje riziko deformací a vychýlení pod tíhou a zátěží. Kovové výztuhy jsou vyráběny z ocelových plátů, které jsou pevně zafrézované do dřevěné desky. Díky této pevné integraci je jejich účinnost a spolehlivost zajištěna na dlouhou dobu bez potřeby údržby.

 

➡️ Inspirujte se našimi jídelními a konferenčními stoly!

Majstrštych - nábytek na celý život!

Zpět do obchodu