Krása kartáčovaných desek

K výrobě našich jídelních a konferenčních stolů používáme nejčastěji dubové masivní dřevo. Jeho výhody jsou zřejmé - jedná se o jedno z našich nejtvrdších dřev s krásnou strukturou a kresbou. A hlavně při správném používání a údržbě vydrží mnoho desítek let.

U všech našich stolů nabízíme jako alternativu k běžnému hladkému povrchu také kartáčovaný povrch. O co se jedná?

Kartáčování nebo také drásání dřeva je speciální finální úprava desky pomocí kartáčovací brusky. Dochází k tzv. vykartáčování měkčích vláken mladšího dřeva, tvrdší vlákna naopak zůstanou. Touto úpravou můžeme dosáhnout "staršího" vzhledu dřeva a vytvořit hezkou strukturu na dřevěných deskách. 

Zvláště dubové dřevo je na kartáčování ideální, po této úpravě získává opravdu krásný a nenapodobitelný vzhled. Na dotek dřevo získává příjemný mělký reliéf s lehce patrným vrásněním cca 1mm. Vzhled a struktura kartáčovaných stolů také promíjí drobné škrábance, které byste na vybroušeném povrchu stále měli na očích. Tedy z našeho pohledu je tato úprava nejen hezká, ale navíc i praktická a určitě ji doporučujeme. Kartáčování je provedeno na pohledových stranách desky, tedy nejčastěji na horní straně a bočních hranách.


Konferenční stůl Šoupálek