Únorová akce! Doprava ZDARMA na vše až do zaplnění kapacity!

Jak vyrábíme

Jak se rodí Majstrštych krok za krokem

Inspirace 

Prvotním impulsem pro nový kus nábytku je nápad a inspirace. Není problém navrhnout a nakreslit neuvěřitelné tvary a design, ale pokud takový nábytek nebude stabilní a funkční, je k ničemu. Při tvorbě nového kousku tedy kreslíme, počítáme a přemýšlíme tak, aby byl nábytek nejen designově čistý a unikátní, ale hlavně funkční. Bytelnost, funkčnost a stabilita nesmí jít na úkor designu. 

Projekce v 3D modelu

V dalším kroku nákres a nápad z papíru přenášíme do počítače a 3D modelu, kde jsme schopni vychytat všechny konstrukční záludnosti. Poté celý výrobek vyexportujeme do konstrukčních výkresů, které jsou základem hlavně pro výrobu kovových podnoží.

Výroba kovových podnoží

Jdeme do výroby! Téměř veškerý náš nábytek je tvořen ocelovými komponenty, které zaručují jeho vysokou životnost a bytelnost. Ocelové prvky svařujeme nejčastěji metodou CO2 a pohledové sváry metodou TIG. Poctivé sváry zaručují nerozbitnost a bytelnost následného výrobku.

Výběr dřeva a výroba masivní desky

Práce s masivním dřevem je nejkrásnější z celého procesu výroby. Řezání, frézování, broušení jsou procesy, během kterých se surové dřevo postupně promění v krásnou desku nového nábytku. Masivní deska je část nábytku, která je nejvíce vidět a s kterou budete neustále přicházet do styku. Musí být pevná, houževnatá s trvanlivostí několik desítek let. Pracujeme tedy nejčastěji s tvrdými dřevy pocházející z lokální produkce.

Povrchová úprava ocelových prvků

Ocelové prvky putují do průmyslové práškové lakovny. Zde dojde speciální pistolí a pomocí statické elektřiny k nanesení barvy ve formě prášku. Po rovnoměrném nanesení prášku se ocel vypeče v obří peci na vysokou teplotu 180-200 C. Prášek se teplem roztaví, připeče se na ocelový povrch a po vychladnutí utvoří velmi kvalitní povrch. Tento lak má mnohem lepší vlastnosti a vzhled, než klasické stříkání či natírání.

Povrchová úprava dřeva

Opracovanou dřevěnou desku finálně obrousíme v případě hladkého povrchu, nebo ji speciální bruskou "kartáčujeme". Kartáčování vytváří na desce plastický a velmi příjemný povrch, který zdůrazňuje charakter a strukturu dřeva. Následuje nátěr tvrdými voskovými oleji značky Osmo na odstín dle vašeho výběru. Tyto voskové oleje jsou bezpečné pro dospělé i děti a zvířata. Jsou odolné vůči vodě, vínu, kakau, jídlu a nečistotám, které na povrchu nezanechají žádné stopy. 

Kompletace a výstupní kontrola

Jakmile jsou připraveny všechny části nového výrobku, tak je pečlivě kompletujeme. Vždy používáme nejvhodnější spojovací prvky pro každý typ nábytku. U nábytku, kde je předpoklad demontáže z důvodu stěhování, volíme zápustné matice pro několikanásobnou demontáž bez vlivu na pevnost spojů. Následně je výrobek zkontrolován a ocejchován.

Vystavení rodného listu a expedice k vám domů

Nový nábytek, nyní již Majstrštych balíme a odesíláme kurýrem k vám na adresu. Některé výrobky k vám dorazí již zkompletované, některé je potřeba sešroubovat. Informaci o tom, kolik vám dorazí krabic a jestli je nutné produkt doma složit, najdete u parametrů nábytku.Stoly i stolky odesíláme spáskované k paletám, pečlivě obalené kartonem a obtočené strečovou folií. Každý nábytek má vystaven Rodný list s důležitými informacemi.

Hledáme inspiraci a nápady

Celý proces se uzavřel a my se vracíme na začátek. Vymýšlíme a hledáme nové nápady, aby se naše portfolio zvětšovalo a nabízelo stále větší pestrost. Budeme rádi, když vám náš nábytek bude sloužit celý život a když se znovu vrátíte pro inspiraci. Děkujeme za Váš čas a důvěru!