Únorová akce! Doprava ZDARMA na vše až do zaplnění kapacity!

Mechový obraz Hexa velký 37cm

Doprava zdarma
2 890 Kč 2 388 Kč bez DPH
2 - 4 týdny

Mechový obraz v dubovém rámu tvaru hexagonu. Obraz je vytvořen ze stabilizovaného islandského mechu. Mechový obraz nepotřebuje žádnou péči. Rám obrazu je ručně vyroben z dubového masivu.

#SHOW_MORE#

Průměr obrazu je 37cm, hloubka dřevěného rámu obrazu je 4cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Islandský mech je stabilizovaný a preparovaný. Díky procesům stabilizace a preparace lze zachovat originální vzhled mechu, je barven čistě přírodními barvivy což zaručuje 100% ekologický produkt.

Mech je vhodný do většiny typů místností. Nevyžaduje přírodní ani umělé světlo. Aby si mech udržel svou barvu, strukturu a měkkost, stačí zajistit poměrně nízkou vlhkost vzduchu přibližně 40 - 60 %. Mech nepostřikujte vodou, nelakujte lakem, nepoužívejte žádné chemické přípravky. Mechový obraz je 100% přírodní produkt. Jeho vzhled a barva se mohou lišit.

Stabilizovaný mech je přírodního původu, jeho barevnost se může mírně lišit. Pro zachování jeho vzhledu po dlouhou řádku let je nutné dodržovat základní pravidla údržby:

  1. Mechový obraz nesmí přijít do kontaktu s vodou, tedy nesmí se ani zalévat či jinak vlhčit
  2. Obrat se nesmí uskladňovat ani ponechávat delší čas ve vlhkém prostředí
  3. Mechový obraz nevystavujte slunečnímu svitu, ani jej neumisťuje v blízkosti zdrojů vyšší teploty (kamna, radiátory). Obraz může díky těmto vlivům ztrácet svoji sytou barvu.

 

Potřebujete poradit?

Velikost stolu (D x Š)

Na výběr máte nejčastěji používané a vyráběné velikosti. Umíme však upravit rozměr na míru - v tom případě prosíme o poznámku do objednávky. Na náčrtu níže uvádíme délky stolů a ideální počet osob pro opravdu pohodlný oběd. Hlavním limitem velikosti jídelního stolu však bude prostor interiéru, do kterého stůl pořizujete.

140 - 170 cm: 2-4 osoby komfort + 2 z čela
180 - 190 cm: 4-6 osob komfort + 2 z čela
200 - 220 cm: 6-8 osob komfort + 2 z čela
230 - 250 cm: 8-10 osob komfort + 2 z čela
260 - 300 cm: 10 až 16 osob komfort.

Typ a sukovitost dřeva

Dub sukovitý / rustikální
Jedná se o dubovou desku, v níž je větší množství suků, případně praskliny. Deska působí velmi přirozeně. Větší suky a praskliny jsou tmeleny tmavým tmelem.

Dub s menším množstvím suků
Vybíráme dřevo s menší množstvím suků, ve dřevě však mohou být malá očka a suky, které mohou být tmeleny světlým nebo tmavým tmelem.

Jasan
Výrazné letokruhy vytvářejí krásnou originální kresbu. Tvrdostí se vyrovná dubu, jeho dřevo obsahuje výrazně méně suků.

Odstín nátěru dřeva

Bezbarvý mat 3062 - dřevo po jeho aplikaci jemně zežloutne, na jeho povrchu není patrný žádný film, působí přirozeně.

Bezbarvý hedvábný polomat 3032 - olej způsobí tzv "mokrý efekt", dřevo po jeho aplikace lehce zezlátne. Na povrchu je patrný lehce lesklý film.

Natural Effekt mat 3041 - olej je vhodný pro uchování původního světlého odstínu dřeva s lehounce bílým nádechem

Mořidla

Dřevěný povrch je tónován mořidlem, které je rozleštěno, zůstane zachována kresba dřeva. Aplikuje se 1x vrstva mořidla dle výběru a 2x vrstva bezbarvý mat 3062.

Povrchová úprava dřeva

Hladký povrch
Deska je vybroušená a hladká. Hladký povrch je vhodný, pokud nechceme zdůrazňovat strukturu dřeva. Je ideální pro pracovní stoly, nebo psaní domácích úkolů.

Kartáčovaný povrch
Speciální finální úprava desky pomocí kartáčovací brusky. Dochází k tzv. vykartáčování měkčích vláken mladšího dřeva, tvrdší vlákna naopak zůstanou. Touto úpravou můžeme dosáhnout prokreslenějšího povrchu a vytvořit na dřevě hezkou strukturu.

Hrana dřevěné desky

Kolmá hrana
Deska je zaříznuta pod kolmým úhlem. Hrany a rohy jsou zabroušeny frézou cca 2mm, aby nebyly ostré.

Přírodní hrana
Podélná strana desky po obou krajích kopíruje původní přírodní tvar desky, je mírně zvlněná a nepravidelná. Z čela je deska kolmá a hrany jsou zbroušené.

Zkosená hrana
Deska je zespodu zešikma seříznuta, v horní části je ponecháno cca 5-7mm původní kolmé hrany. Hrany a rožky jsou zabroušeny frézou, aby nebyly ostré..

Zesílená deska
Deska je po celém svém obvodu zesílena na dvojnásobek svojí tloušťky, to znamená na 8 cm. Dřevěná léta na sebe vizuelně navazují..

Doplňkové parametry

Kategorie: Mechové obrazy
Záruka: 2 roky
Průměry dřevěných kruhů: 37 cm
Hloubka obrazu: 4 cm
Specifikace: český výrobek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: